Tato stránka je doplňkovou stránkou úvodní stránky. Klepnutím na tlačítko se vrátíte zpět.

Zpět na úvodní stránku

Všechny detaily, které potřebujete znát

OCTAVIA TECHNICKÁ DATA

Rozměry vozu

 

Bezpečnost

Další bezpečnostní prvky

Nová ŠKODA OCTAVIA si zakládá na bezpečnosti bez kompromisů. Vedle již zmíněných prvků v ní jako součást základní nebo mimořádné výbavy naleznete následující bezpečnostní prvky:

› Kotevní body Isofix a TopTether pro připevnění dětské sedačky na vnější zadní sedadla. Isofix je k dispozici i na předním sedadle spolujezdce.
› Na rozdíl od tempomatu, který udržuje nastavenou rychlost, umožňuje omezovač rychlosti jízdu při jakékoliv rychlosti až do výše předem nastavené hodnoty.
ABS zamezuje zablokování kol při nouzovém brzdění nebo brzdění na kluzkém povrchu.
› Zvýšením tlaku v brzdovém okruhu pomáhá brzdový asistent řidiči zvládnout situace v případě nutnosti nouzového brzdění. To může zásadně zkrátit požadovanou brzdnou dráhu.
 EBV automaticky optimalizuje brzdný tlak a celkové vyvážení, čímž zabraňuje nadměrnému brzdění zadních kol.
MSR pomáhá zabránit zablokování kol, které může nastat při zpomalování na hladkém povrchu.
ASR zajišťuje hladké rozjezdy a zrychlování bez prokluzu kol na kluzkém povrchu.
EDL pomáhá při zrychlování nebo jízdě do kopce při nízké trakci jednoho z poháněných kol.
› TSA se aktivuje pouze u vozidel vybavených originálním tažným zařízením s vlastní řídicí jednotkou. Systém pracuje na principu brzdění jednoho nebo více kol a současného snižování točivého momentu motoru podle potřeby. Systém TSA svými zásahy pomáhá stabilizovat vůz a přívěs.
XDS+ pomáhá řidiči v ostrých zatáčkách a zajišťuje, že se vozidlo bude i během rychlých průjezdů chovat neutrálně. Řídicí elektronika v podstatě simuluje funkci samosvorného diferenciálu a vylepšuje tak trakci a jízdní dynamiku při zatáčení. Výsledkem je, že vůz projíždí zatáčkami daleko jistěji a přirozeněji.
Elektronická kontrola tlaku v pneumatikách okamžitě informuje řidiče o změně tlaku v pneumatikách.
Asistent rozjezdu do kopce je prvek výbavy, který pomáhá řidiči s rozjezdy do kopce. Systém se aktivuje ve stoupání přesahujícím pět stupňů a zabraňuje rozjetí auta dozadu nebo zhasnutí motoru, čímž zajišťuje snadné a bezpečné rozjezdy bez nutnosti použití ruční brzdy.
Blikání brzdových světel snižuje nebezpečí nárazu zezadu, zvláště při dojezdu ke konci dopravní zácpy na dálnici nebo náhlém brzdění před neočekávanou překážkou.

Jízda a řízení

All-wheel drive

The ŠKODA OCTAVIA is available with the electronically controlled multi-plate clutch. Two engines, the 2.0 TSI/140 kW, 2.0 TDI/110 kW and 2.0 TDI/140 kW, are available with state-of-the-art all-wheel drive, guaranteeing optimal driving dynamics, the highest level of active safety and economical consumption.

Torque distribution to all four wheels is automatic and depends on the driving environment. The ideal torque for the rear axle is calculated by the control unit. Adjustments are made by variable pressure on the clutch plates.

All-wheel drive
Adaptivní podvozek (DCC) včetně volby jízdního režimu

Pro maximální potěšení z jízdy je model OCTAVIA vybaven adaptivním podvozkem (DCC), který zahrnuje volbu jízdního režimu. Jako takový nabízí vůz několik režimů, které mění jak tuhost tlumičů, tak další nastavení vozu. Změna konfigurace vozu z pohodlného, uvolněného režimu na dynamické sportovní nastavení tak vyžaduje jediný stisk tlačítka.

Adaptivní podvozek (DCC) průběžně sleduje, vyhodnocuje a reaguje na aktuální jízdu (brzdění, zrychlování, zatáčení) a přizpůsobuje charakteristiku tlumení v závislosti na nastaveném módu (pro každé kolo samostatně a nezávisle).

Adaptivní podvozek (DCC) včetně volby jízdního režimu
Sportovní podvozek

S kratšími spirálovými pružinami a sportovně laděnými tlumiči nabízí o 15 mm nižší sportovní podvozek výjimečnou citlivost a dynamické jízdní vlastnosti.

Paket pro špatné cesty

Podvozek je lépe chráněn díky následujícím prvkům:
› Zvýšený podvozek, který zvětší světlou výšku vozu o 15 mm

› Odlišné pružiny a naladění podvozku

› Spodní kryt zadní nápravy

Elektronické řazení shift-by-wire

Model OCTAVIA má jako první vůz značky ŠKODA ve verzi s automatickou převodovkou řazení typu shift-by-wire. Nový volič řazení nemá pevné mechanické spojení s převodovkou DSG a řazení je realizováno čistě elektronicky.

Elektronické řazení shift-by-wire
Progresivní řízení

Tato funkce dává vozu ŠKODA OCTAVIA lepší manévrovatelnost a pohyblivost v zatáčkách. Progresivní řízení mění poměr v závislosti na tom, jak moc volantem otáčíte.

Rezervní kolo

Standardní sadu na opravu pneumatik lze doplňkově nahradit:
> neplnohodnotným rezervním 16" ocelovým kolem,
> plnohodnotným rezervním 16" ocelovým kolem,
> dojezdovým 18" ocelovým kolem.

Rezervní kolo
Rezervní kolo